info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Tavan Boyası

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Tavan boyası normal duvar boyası gibi değildir. Evet, tavanınızda normal boya kullanabilirsiniz, ancak tavan boyasından daha incedir. Tavan boyası daha kalındır. Lekeleri ve kusurları gizlemek için bazı tavan boyaları yapılır, bu da güzel ve temiz bir yüzey elde edeceğiniz anlamına gelir.

Tavan boyası için hangi parlaklığı kullanacağınızı merak mı ediyorsunuz? Normal, günlük kullanım için düz tavan boyası kullanabilirsiniz. Işığı daha parlak boya, kusurları gizlemede yardımcı olur.
Çocuk odası gibi bir odaya ses yalıtımı eklemek istiyorsanız dokulu bir boya arayın.Bunlar daha önceden karıştırılmış ve uygulamaya hazır hale gelir. Tavanınız zaten dokulu ise, üzerine daha fazla dokulu bir boya uygulamayın. Bunun yerine, düz tavan boyası kullanın ve dokulu boyayı pürüzsüz tavanlarınız için saklayın.
Bazı firmalarda, boyacılar bazen yüksek stilli bir görünüm oluşturmak için duvarlarda ve tavanda çok parlak bir kaplama kullanır. Parlak boyanın çalışması için mükemmel pürüzsüzlükte bir yüzeye ihtiyacı vardır çünkü her kusuru yansıtır.

Akustik karo: Ses emici ftreli lateks boya ile tavanları boyayın. Normal tavan boyası, karonun yerleşik ses yeteneklerini azaltabilir.
Alçıpan: Tavanınız pürüzsüz bir alçıpan ise, çoğu lateks boyayı alabilir. Yapıştırmak için yapılmış daha kalın bir boya arayın.Bu, damlamaları en aza indirmeye yardımcı olacaktır.
Alçı ve sıva: Bunun gibi döküm yüzeyler genellikle çok pürüzsüzdür. Bu, kalın boyanın yapışmasını zorlaştırabilir. Daha ince lateks boyalar yüzeye daha iyi nüfuz edebildikleri için bunlar için iyi bir seçenektir.
Ahşap tavan: Ahşap tavanları zımparalayın ve boyamadan önce astarlayın; aksi taktirde ıslak boyanın emilmesi ahşaba zarar verebilir. Ahşabın tamamen kaplanması için iki kat astar gerekebilir. Ahşabınız lekeli ise, lateks değil yağ bazlı boya kullanmanız gerekecektir.

Antalya Boyacı olarak tavan boyası hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık. Tavan boyası veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.