info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Pahalı Ev Boyaları Maliyete Değer mi?

Boya ister mutfak, oturma odası, yatak odası veya dış cephe maliyeti önemlidir. Ama maliyeti yüksek olmasın diye ucuz boyalar tercih ederiz. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Evet pahalı bir boya size fazla maliyetli olabilir. Ama Bu yaptığınız maliyete değer

Daha ucuz boyaların maliyeti daha düşüktür. Ama her şeyin ucuzu kötüdür. Daha ucuz boya genellikle daha düşük katı içeriğine sahiptir ve bu da boyanın eşit kaplama sağlama kabiliyetini azaltır. Duvarda daha eşit bir kaplama elde etmek için daha fazla boya satın almanız gerekecek. Aksi taktirde, düzensiz yamalar kalır.

Daha pahalı boyalar ise size daha iyi bir kaplama sağlayacaktır. Boyanın çözücü, pigment ve bağlayıcıdan oluştuğunu bilmek önemlidir. Çözücü, boya kurudukça dağılır ve pigmenti bir arada tutan bağlayıcıyla birlikte kalır. Bağlayıcı ve pigment, bir boya kutusundaki katı maddelerdir ve ne kadar çok varsa, duvarınızda o kadar iyi bir örtücülük elde edersiniz.

Daha pahalı boyanın durumu, daha açık renklerde bulunan beyaz bir tabanın aksine, koyu bir rengin üzerini şeffaf bir tabanla boyadığınızda daha da güçlenir. Daha koyu renklerde bulunan şeffaf bir tabanın boyanması daha zordur. Duvarınızda güzel, pürüzsüz ve eşit bir kaplama elde etmek için muhtemelen üç veya daha fazla kat pahalı boya kullanmanız gerekecektir. Bu çok gibi görünebilir, ancak aynı sonucu elde etmek için dokuz kat ucuz boya gerekebileceğini düşündüğünüzde, boya söz konusu olduğunda ne kadar pahalı olursa o kadar iyi olur.

Boya kaplamanızın eşit olması için daha fazla katı içeren bir boyaya para ödemeye kesinlikle değer ve bu nedenle duvarınızı boyamak için daha az zaman ve çaba gerekir.

Sizde evinizi boyatmak istiyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyaması veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.