info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Mutfak Dolapların Boyanması

Bütçenizi aşmadan mutfak dolaplarınıza yüksek kaliteli bir görünüm kazandırmak için doğru boyayı ve astarı seçmeniz gerekir.

Bir mutfağı yenilemek, üstlenebileceğiniz en pahalı tadilat projelerinden biridir ve dolapları değiştirmek bu maliyetin yüzde 40’ını oluşturabilir. Dolaplarını boyatmadan önce öncelikle dolabınızın görünümüne bakmanız gerekir. Dolabınız çok eskiyse, boyamak bu görüntüyü kurtaramaz. Böyle bir durumda dolapları baştan aşağı yenilemek gerekir.

Dolaplarınız İçin Hangi Boyayı Seçmelisiniz?

Yağ mı lateks mi?
Lateks boyalar gün geçtikçe gelişiyor ve bazı profesyonellerin yağ bazlı boyalardan vazgeçmesine neden oluyor. Çabuk kurudukları ve suyla temizlendikleri için lateks boyalar, yağ bazlı boyalara göre daha kullanıcı dostudur. Ancak birçok profesyonel, daha sert, daha dayanıklı bir boya filmi oluşturduklarını ve daha pürüzsüz bir yüzey elde ettiklerini iddia ederek hala yağ bazlı boyaları tercih ediyor.

Fırça mı sprey boya mı?
Püskürtmeli yüzey en yumuşak seçenektir, ancak bunu doğru şekilde yapmak için nasıl kullanıldığını öğrenmek gerekir. Ayrıca büyük olasılıkla maliyetlerinizi artıran sprey ekipmanını kiralamamanız gerekecek ve mutfak tezgahı, dolap iç mekanları ve mutfak aletleri dahil olmak üzere yanlışlıkla püskürtülebilecek tüm alanları kapatmak zorunda kalacaksınız. Bu da sizin baya bir zamanınızı alacak.
Bu nedenlerden dolayı, bunun yerine yüksek kaliteli fırçaları tercih etmenizi öneririz. Lateks boya, suyu emmeyen sentetik kıllı bir fırça ile uygulanmalıdır; yağlı boya doğal kıllı bir fırça ile uygulanmalıdır.

Akrilik boya
Su bazlı olan bu boya, yağlı boyaya benzeyen bir boya çeşididir. Aynı zamanda, düz olan tüm yüzeylere uygulanabilir ve çok amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Akrilik boya diğer boyalara göre biraz daha farklı yapıdadır.

Candence Hybrid Multisurface
Dayanıklı bir yapıya sahip olan ve zengin renk pigmentleri sayesinde uzun süre orijinalliğini koruyan cadence multisurface boya çeşitleri sağlığa zarar verecek toksik maddeler içermez.

Siz de mutfak dolaplarınızı uygun fiyatla ve kaliteli boyayla boyatmak istiyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Mutfak dolabı boyası veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.