info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
İç Cephe Boyası Ne Kadar Sürer?

Antalya Boyaci firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Bir odaya yeni bir boya eklenemizin inanılmaz bir gücü vardır. Çok sayıda renk ve doku seçeneği mevcut olduğundan, olasılıklar neredeyse sonsuzdur.
Ayrıca bir iç boya işinin ne kadar süreceğini merak ediyor olabilirsiniz. Ne bekleyeceğinizi bilmek, ev tadilatınız sırasında her odayı nasıl ve ne zaman dönüştüreceğinizi planlamanıza yardımcı olabilir. Süre, boya kalitesine, renge ve seçtiğiniz odaya bağlı olarak değişeceğinden, planlamıza yardımcı olmak için bu makaleyi yazmak istedik.

Boya Kalitesi
Seçtiğinizin boyanın kalitesi, boyanın ne kadar süre dayanacağını ve orijinal görünümünü koruyacağını belirlemede kesinlikle bir faktördür. Yüksek kaliteli boyalar daha iyi bağlayıcılara sahiptir. Kullanılan bağlayıcıların türü ve miktarı, leke ve çatlama direncinden tutunmaya kadar her şeyi etkiler. %100 akrilik bağlayıcılı kaliteli lateks boyalar özellikle uzun ömürlüdür. Kullanılan akrilik bağlıyıcılar daha pahalı olduğu için bu tip boyalar genellikle daha pahalıdır. Ayrıca daha fazla dayanıklık ve daha iyi yapışma sağlar. Kaliteli boyalar ayrıca daha fazla katkı maddesi içerir. Bu katkı maddeleri, boyanın uygulanmasını kolaylaştırmak ve ona koruyucu nitelikler kazandırmak gibi istenen özellikleri sağlar. Genel olarak, yüksek kaliteli boyanın uygulanması daha kolaydır, daha uzun süre dayanır ve boya işinin ömrünü hesaba kattığınızda daha az maliyetlidir.

Boya rengi
Evinizin belirli bir odasında boyanın uzun ömürlülüğü düşünüldüğünde, bazı renkler diğerlerinden daha iyi dayanır. Beyazların, grilerin , mavilerin ve yeşillerin çeşitli tonları, çeşitli dekor türlerini tamamlama yetenekleri nedeniyle zamanla oldukça iyi durur. Yani yıllar içinde mobilyalar ve perdeler değişse de, çok yönlülüğü sayesinde odanın rengi aynı kalabilir. Buna karşılık; parlak, canlı renkler, güncellenmiş bir stil veya dekorla çatıştığında çekiciliğini kaybedebilir. Bu nedenle, değiştirmeye karar vermeden önce birkaç iç tasarım güncellemesine dayanabilecek bir boya rengi seçmek en iyisidir.

Mutfak
Mutfak, evinizde en çok kullanılan odalardan biridir. Yemek hazırlamaktan kaynaklanan ısı, sürekli dokunulan dolaplar ve yemek pişirmekten kaynaklanan duman zamanla duvarlarda ve dolaplarda birikir.
Ortalama olarak, çoğu mutfak boya işi yaklaşık 8-10 yıl dayanabilir. Bu duvarlardaki, dolaplardaki ve diğer yüksek temaslı alanlardaki boyayı içerir. 10 yıl sonra, orijinal boya renginin bir zamanlar canlı görünümünü kaybettiğini ve solmaya başladığını fark etmeye başlayabilirsiniz. Bu durum ortaya çıktığında, yeni bir kat boya ile tazelemeniz gerekir.

Banyo
Banyo, boya konusunda inanılmaz derecede zor olabilecek başka bir alandır. Duşlardan çıkan buhar sı-onunda boya polimerlerini parçalar ve boyanın yüzey malzemesi üzerindeki bağı zayıflatır. Bu olduğunda, boya incelmeye başlar ve bir zamanlar yeni görünen renk çok daha yumuşak ve mat hale gelir.
Çoğu banyo boyası genellikle 3 ila 4 yıl dayanabilir. Genel olarak konuşursak, banyo ne kadar sık kullanılırsa, boyanın ömrü o kadar kısa olur.

Oturma odası
Banyo ve mutfak gibi oturma odanız da yüksek kullanım alanıdır. ancak oturma odanız düzenli olarak ısıya, buhara ve su damlacıklarına maruz kalmadığından, oturma odanızdaki boyanın biraz daha uzun süre dayanması gerekir.
Bir oturma odası boyandıktan sonra 10 yıl kadar dayanabilir.

Yatak odası
Yatak odaları genel olarak evdeki diğer odalardan daha az boyaya ihtiyaç duyar, yatak odaları günde en az 8 saat kullanılsa da mutfak, oturma odası veya banyo gibi günlük aktivitelere tabi değildir. Bu nedenle. yatak odası boyası, yeni bir kat boya gerektirmeden önce biraz daha uzun sürebilir. 10-12 yıl dayanabilir.

Bu makalemde sizlere boyaların odalar da ne kadar bir sürede dayanabilceğini anlatmak istedim. Umarım sizin için yeterli olmuştur.

Siz de evinizin iç cephesini boyatmayı düşünüyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yardımcı olacaktır. İç cephe boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.