info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Herkesin Yaptığı 10 Mekan Boyama Hatası

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

İç mekan boyama sırasında meydane gelebilecek en büyük hatalar, genellikle teknikten ziyade hazırlıktaki küçük ihmallerle ilgilidir. Aksiliklerden kaçınmaya yardımcı olmak için, en yaygın iç boyama hatalarından onunu ve çözümlerini bir araya getirdik.

1.Boya Kasetini Kullanmamak
Boyayı azaltan, keskin kenarlar sağlayan ve yüzeyler arasında düzgün, profesyonel bir çizgi bırakan boyacı bandı, dekorasyon sırasında bir numaralı koruyucu malzemedir. Örneğin, bir yüzeyin yalnızca belirli alanlarını dekoratif süslemelerle boyamak istiyorsanız, boya bantları işe yarar. Boya bandı ayrıca odanın köşelerini, ışık düğmelerini, kapı ve pencere çerçevelerini korur.

2.Yüzeyi Boyaya Hazırlamamak
Boya işinizin başarısı ve dayanıklılığı büyük ölçüde yüzeyin hazırlanmasına bağlı olacaktır. Yüzeyi hazırlamak, atlanan en yaygın adımlardan biridir. Birçok insan yeni bir boya tabakasının bu kirli duvarları kapatabileceğini düşünse de, kötü bir boya işiyle kiri temizlemeyi başaramazsınız. Önceden var olan kir, yağ, çizikler, çatlaklar, kabarcık delikleri veya diğer duvar yüzeyi kusurları, düzensiz boya lekeleri ve kolayca ufalanan, soyulan boyalara yol açabilir.

3.Astarı Atlamak
Artık temiz bir yüzeye sahip olduğunuza göre, astarlama zamanı geldi demektir. Uzun süre kalıcı, pürüzsüz bir yüzey oluşturmanın önemli bir parçası olarak bu, atlamak istemeyeceğiniz bir adımdır. Astar ayrıca boyayı yüzeye yapıştırarak, pigmentin duvarlarınıza daha iyi yapışmasına yardımcı olarak seçtiğiniz rengi ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

4.Yanlış Boya Parlatıcısını Seçmek
Artık hazırlığı ele aldığımıza göre, sıra boyanın kendisine geldi. İç duvarınızın için yanlış parlaklığı kullanarak, tamamen istenmeyen bir görünüm yaratabilirsiniz. Bitirme söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken pek çok şey vardır. Renklerdeki parlaklık, kuruduktan sonra uygulanan iç cephe boyasının parlaklığını belirler.

5.Düşük Kaliteli Boyayı Seçmek
Boya parlatıcınızı seçtiğinize göre, iş için doğru boya türünü nasıl seçeceğinizi incelemenin zamanı geldi.

6.Odanın Işığında Boya Örneklerini Karşılaştırmamak
Boyanızı test ederken odanın doğal ve yapay ışık kaynağını dikkate almak çok önemlidir. Bir boya rengi floresan aydınlatma altında güzel göründüğü için, odanın doğal ışığı altında da eşit derecede iyi görüneceği anlamına gelmez. Bu hatadan kaçınmak için ve renklerin nasıl değiştiğini anlamak için doğal ışık ve yapay ışık altında karşılaştırmalısınız.

7.Boya Rengini Önceden Test Etmemek
Bir kutu boya almadan önce boya rengini test etmelisiniz.

8.Uygun Olmayan Koşullarda Boyama
İç mekanınızı boyarken yağmura dikkat etmeniz gerekmeyecek olsa da, kaçınmanız gereken koşullar olmadığı anlamına gelmez. Bunlar; yetersiz havalandırma, aşırı nem, donma sıcaklığı ve hatta yüzeyi hazırlamak için kullanılan ürünlerden kimyasal kirlenme olur. Bu koşullarda, boya önemli miktarda neme veya kimyasallara maruz kalır, bu da boyanın düzgün bir şekilde yapışmasını ve kurumasını zorlaştırır ve çatlama ve dökülmeye yol açar.
bu nedenle, en iyi boyama sonucu için kış mevsimini seçin, çünkü kış aylarında havadaki nem sınırlıdır, bu da boyanın iç yüzeyle daha iyi bir bağ oluşturmasına yardımcı olur.

9.Yanlış Boyama Araçlarını Kullanmak
İstediğiniz sonuçları elde etmenin çok önemli bir parçası, iş için hangi aletin veya fırçanın doğru olduğunu bilmektir. Hedefin uzun ömürlü bir bitiş olduğu bir iç mekan boyama işinde, bu tek tip yüzey kaplamasını ve bitişini elde etmek için yüksek kaliteli ekipman seçilmesi gerekir.

10.Aşırı Fırçalama
Boya kurumaya başladıktan sonra bile aynı bölgeyi fırçalamak, çoğunlukla deneyimsiz ellerden kaynaklanan teknik bir hatadır. Aşırı fırçalamak veya fırçaya çok fazla boya uygulamak, yüzey de gözle görülür kabartılar ve izler oluşmasına neden olur. Pürüzsüz bir yüzey için, boyanızı kademeli olarak eşit ve tutarlı fırça darbeleriyle oluşturmak önemlidir.

En iyi sonuçları elde etmek için Antalya Boyacı en doğru seçimdir. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan biizmle iletişime geçebilirsiniz.