info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Gri Boya Nasıl Seçilir?

Antalya Boyaci firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Grinin mükemmel tonunu hayal ediyorsanız ancak tüm renk örneklerine bakmaktan bunaldıysanız, yalnız değilsiniz. Gri boya, ev iç mekanları için en popüler renklerden biridir ve seçilmesi en zor tonlardan biridir.

Kötü haber ise, her oda için tek bir gri tonu yoktur. Gri seçiminiz evinizdeki aydınlatmaya, onu çevreleyen renklere ve kişisel tercihinize bağlı olacaktır.

Gri rengi biraz bukalemun gibidir. Kırmızımsı bir arka plana karşı duruyorsa, yeşil, hardal arka planının yakınında görüntülendiğinde mor görünmeye eğilimlidir. Yapmanız gereken ilk şey, mobilyanıza ve odadaki renk düzenine bir göz atmaktır.

Alt Ton

  • Kahverengi, kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak alt tonlar, sıcak alt tonlu( ten rengi veya bej) bir gri ile tamamlanmalıdır.
  • Maviler, yeşiller ve morlar gibi soğuk alt tonlar, soğuk alt tonlu gri bir boya için en uygunudur.

Hangi gri tonunu seçerseniz seçin, doğal ışıkta yapay ışıktan farklı görünecektir. Evinizde zamanınızın çoğunu nerede ve ne zaman geçirdiğinizi düşünün. Gündüz ise, renginizi doğal ışıkta ,gece ise, en çok arzu ettiğiniz görünüm ve hissi elde etmek için yapay aydınlatma ile test edebilirsiniz.

Bu makalemde gri tonlar hangi renklerle uyumlu olduğu hakkında bilgi vermek istedim. Umarım verdiğim bilgiler sizin için yeterli olmuştur.

Siz de evinizi boyatmayı düşünüyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.