info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Evinizin İçini Ne Sıklıkta Boyamalısınız?

İnsanlar sürekli aynı renkten sıkılır ve evinin içini boyamayı veya boyatmayı düşünür. Ama boyatmanın en belirgin nedeni yıpranmadır. Duvar ve tavanlarınız boyası bir süre sonra çatlamaya ve kırılmaya başlar. Ev sahipleri de bu durumdan rahatsız olup evini boyatmak ister. Evinizin her zaman harika görünmesini istiyorsanız boyanızı bazı sıklıklarda yenilemeniz gerekir. Peki iç duvarlar ne sıklıkta boyanmalıdır?

Günlük yıpranma nedeniyle evinizdeki bazı duvarların diğerlerinden daha sık boyanması gerekir.

Oturma Odası: Bu odalarda kaliteli, dayanıklı boya kullandıysanız, Birkaç yıl boyunca yeniden boyamanıza gerek kalmaz. Her 5 ila 7 yılda bu odayı boyatabilirsiniz. Ama bu oda da soba vb. şeyler yakıyorsanız duvarlarınız rengi is yüzünden bozulur. Böyle bir durum varsa 3 ila 5 yılda bir boyamalısınız.

Mutfak: Neredeyse en çok kullandığımız odadır. Yemeğimizi burada yer burada yaparız. Bu yüzden tavan ve duvarlarda yemek sıçramaları, kötü yemek kokuları olabilir. Diğer odalara göre mutfaklar daha sıklıkta boyanır. 3-4 yılda bir bu odayı boyatabilirsiniz.

Banyo: Banyolarda nem yüzünden duvarlar, tavanlar ve zeminler zarar görür ve daha sık boyamanız gerekir. 3 -4 yılda bir banyolarınızı boyatabilirsiniz.

Yatak Odaları: Küçük çocuğunuz yoksa yatak odanızdaki boya uzun süre dayanabilir. Yetişkin yatak odası genellikle daha az kullanıldığından , rengini değiştirmek isteyene kadar yeniden boyamanıza gerek kalmaz. Çocuk yatak odaları genellikle 2-3 yılda bir yeniden boyanması gerekir.

Koridorlar: Evinizin koridorları, evinizdeki diğer alanlardan daha sık geçilir. Bu alanda çok daha fazla ezik, sıyrık izi ve diğer aşınma ve yıpranma olur. 2-3 yılda bir yenilemeniz gerekir.

Evinizin boyasını yenilemek istiyorsanız Antalya Boyacı her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyanması veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.