info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Boyanın Erken Soyulmasını Önleme

Boyanın erken soyulması, boyama yaparken büyük bir hata yapıldığını ifade eder. Bazılarını düzeltmek diğerlerinden çok daha kolaydır
Bu makalemde boya neden erken soyulur? soyulma nedenleri nelerdir? açıklamak istiyorum.

Su
Her şeyden önce, banyolarda, mutfaklarda ve diğer iç mekanlarda boyanın soyulmasının en yaygın nedeni sudur. Su, diğer taraftan boyayla temas ettiğinde , boya katmanlarını yüzeyden hızlı ayırarak çatlamasına ve soyulmasına neden olur. Çoğu durumda, bu tür sular, sızan borulardan ve oluklardan sızar.

Nem ve Yoğuşma
Boyalı yüzeylere saldıran aşırı nem, boyaların erken soyulmasına sebep olabilir. Nem ve yoğuşma ile diğerlerinden daha iyi başa çıkmak için tasarlanmış bazı boyalar vardır. Bu tür koruyucu özelliklere sahip olmayanlar, nem ve yoğuşma saldırılarına karşı büyük ölçüde çaresizdir.

Zayıf Yüzey Hazırlığı
Nemin sorun olmadığı evin geri kalanında, boyanın erken soyulmasının en yaygın suçlusu zayıf yüzey hazırlığıdır. Yüzey düzgün değilse veya düzgün şekilde astarlanmamışsa, boyanın olması gerektiği gibi yapışması zor hatta imkansız olabilir. Bu durumda, gevşemeye başlaması ve bir zamanlar çekici bir görünüm gibi görünen şeyi mahvetmesi sadece bir zaman meselesidir.

Kirli Yüzeyler
Herhangi bir iç cephe boya işi ile uğraşırken en önemli adımlardan biri, tek bir adım daha atmadan önce yüzeyin kusursuz bir şekilde temizlenmesini sağlamaktır. Yüzeyde kalan her türlü toz, kir veya yağ, boyanın işini düzgün yapmasını engelleyebilir. Yüzeyi iyice temizlemeniz ne kadar uzun sürerse sürsün, bu gözden kaçırmayı göze alamayacağınız bir iştir.

Aşırı Sıcaklıklar
Sıcaklık söz konusu olduğunda her boya türünün kendine özgü bir toleransı vardır. Bazı boyaların en zorlu ortamlarda kullanılabilmesi gibi, diğerleri de sıcaklığın günlük normların üzerine çıktığı anda çatlama ve soyulma eğilimindedir.

Düşük Kaliteli Astar
Kaliteli bir astar kullanmanız gerekir. Kaliteli astar boyanın ömrünü uzatır ve uzun yıllar soyulmamasını sağlar.

Siz de evinizi kaliteli boyalar yardımıyla boyatmak istiyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Boya veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.