info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Banyomda Ne Tür Boya Kullanmalıyım?

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Banyonuz boya ile güncellenmek için harika bir alandır. Evin daha küçük bir odası, boya rengini değiştirmek genellikle kolay ve hızlıdır. Peki banyonuzda ne tür boya kullanmalısınız?

Nemi düşünün
Banyodaki nemden kaçamazsınız ve boyalı bir duvar için nem sorun olabilir. Boyalı duvarlar bir damla su sıçramamasına çok dikkat etseniz bile, duştan veya küvetten çıkan buhar yine de duvarlarda nem olacaktır.

Duvarları silmenin kolaylığını düşünün
Banyolar, nem nedeniyle duvarlarda damlayan, kahverengi lekeler biriktirme eğilimindedir. Bu kötü bir görünüm oluşmasına sebep olur. Bunun için kolay silinebilir bir boyaya ihtiyacınız vardır.
Banyoda düz yüzeylerden kaçınmalıdır çünkü nemi emer ve silinmesi zordur.
Yüksek parlaklık, nemi uzaklaştırmada mükemmeldir ve kolayca silinir. Ancak duvar gibi geniş yüzeylerde boyandığında her zaman iyi görünmez. Döşeme üzerinde veya banyo dolaplarınızda kullanmak iyi bir fikirdir, yarı parlak ise duvarlar için daha iyidir.

Katkı maddeleri
Son zamanlarda boya üreticileri, nemli banyolar da dahil olmak üzere evin her odasında iyi görünebilecek boyalar üretmek için çalışıyorlar. bunu, daha kuvvetli ve neme daha dayanıklı bir boya oluşturan katkı maddeleri ekleyerek yapalar. anti-mikrobiyal katkı maddeler, örneğin küfe karşı dayanıklıdır.

Doğru astarı seçin
Boyamadan önce duvarlarınıza ve tavanınıza neme dayanıklı astar uygulayarak boyayı soymaktan kaçının. Bu küçük ama önemli adımdır.

Bir banyoyu boyarken rengin aynadaki yansımanızı nasıl etkiyeceğini düşünmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Bu doğru. Yanlış renk, teninizin görünümünü değiştirerek sabahları hazırlanmayı zorlaştırabilir. Nötr bir renk seçmek ( beyaz, krem, pastel, gri) genellikle bu sorunu çözer.

Siz de banyonuzu boyamayı düşünüyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Banyo boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.