info@tadilart.com.tr

0535 030 48 69

E-mail

info@tadilart.com.tr

Çalışma Saatleri

Pzrts -Cmrts : 08:00 - 19.00
Astar Nedir?

Antalya Boyaci firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Astar, boyayı sürmeden önce duvarlara uyguladığınız bir malzemedir. Peki astar ne için kullanılır?
1.Boya çubuğunu daha iyi yapmak
2.Boyanın dayanaklığını artırmak
3.Boyadığınız yüzeyi yalıtmak ve korumak için kullanılabilir.

Her iş için astar kullanmanıza gerek yoktur, ancak kullandığınızda, boya işinizin kalıcılığını görebilirisniz.

Boya Öncesi Astar Neden Gereklidir?
Boyadan önce astar kullanmanızı gerektiren durumlar:

Duvarlar lekeliyse,
yüzey hiç boyanmamışsa
daha koyu bir renk üzerine boyama yapılacaksa
duvar kağıdınız varsa boyadan önce astar kullanmanızı tavsiye ederiz.

İçinde Astarlı Boya
Hemen hemen her boya üreticisi artık kendinden astarlı bir boya yapıyor. Gerçek şu ki, bu boyaların çoğunda astar yok. Bunun yerine, boyayı örtme kabiliyetini veren malzemeler olan daha yüksek bir katı madde seviyesine sahiptirler. Yani, gerçekten sadece daha kalın bir boya alıyorsunuz. Bu, altta yatan rengi gizler, ancak boyayı daha dayanıklı yapmaz veya yapışmasını sağlamaz, bu da astarın en önemli iki faydasını kaçırdığınız anlamına gelir.

Sonuç olarak, en iyi sonuç için boyadan ayrı olarak astar kullanılmasını öneririz. Projenizin bir astara ihtiyacı olup olmadığından emin değilseniz, yine de kullanabilirsiniz. Hiç bir şeye zarar vermeden, daha iyi görünümlü ve uzun ömürlü bir boya işi elde edersiniz.

Evinizi boyatmayı düşünüyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.